.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Brunswick Community college honors graduates

-A A +A
By Staff Brunswick Beacon

The following students have earned degrees and cerficicates from Brunswick Community College. Commencement exercises were celebrated Friday night.

Adult High School Diploma

Krystal D. Arnold

Robert A. Austin

John H. Bland

Sherri M. Brooks

Kerry L. Burney

David M. Cantrell

Natasha Chamberlain

Jared M. Cox

Brittany L. Edge

Ashton B. Edwards

Brandon L. Ford

Crystal S. Hamilton

Tara M. Hardee

Palmer V. Johnson

Teresa L. King

Rachel J. Leonard

Perry B. Mansfield

Melissa I. Matthews

Stacey E. Meadows

Jesse L. Mills

Courtney B. Pitchford

Heather Ragavage

Becky M. Rollins

Shannon Smith

Andrew L. Stephens

Jordan Thames

Joseph M. Waldrop

General Education Development Diploma

Terri L. Abernethy

Kyle C. Ahneman

Sonja E. Allen

Alicia E. Alvarez

Emily M. Amos

Douglas R. Baines

Rishaud J. Bellamy

Janet M. Black

Jordon D. Britt

Tammy M. Caison

Dwight Callais

Brian K. Campbell

Gary Carr

Brett L. Crawford

April C. Crouch

Eunice O. Davis

Valerie M. Davis

Anthony M. Deanda

Stephanie Deason

Delma Desrosiers

Candice A. Diaz

Timothy J. Duncan

Jason L. Evans

Jeremiah Formyduval

Mathew Frees

Aleasha M. Gainey

Hadassa M. Garcia

Emily M. Garvin

Hattie G. Goodwin

Kimberly S. Gralak

Melinda G. Hall

Lacey D. Harvell

Jennifer K. Hayes

Randy E. Hewett

Travis M. Hewett

Michelle J. Holster

David Honeycutt

Kathryn Honeycutt

Brittney Hosking

Kenyata K. Inzar

Hailey E. James

Stephanie L. James

Leticia Jimenez-Ochoa

Gilbert W. Johnson

Christine Kelly

William B. Kinlaw

Judy W. Kluck

Bobby M. Langley

Elizabeth L. Leazer

Kathryn H. Leeson

Briteny D. Malpass

David J. Macartney

Stephanie J. McCray

Jerlene Mclemore

Robert Miller

Charlotte H. Milliken

Allison L. Mills

Cari A. Morehouse

Candy L. Morris

Kathleen Moss

Charlene A. Muniz

Anthony Owens

David E. Pearsall

Justin Phillips

Zachary Prince

Craigory A. Robie

Carmen L. Rodas

Jacob G. Romero

Nicole E. Sciacco

Kevin W. Smith

Spencer C. Smith

Tiffany E. Sullivan

Lea A. Taylor

Gary L. Sykes

Cody N. Thompson

Johnny H. Vereen

Tara N. Wiles

Ashleigh L. Williams

Joseph D. Williams

Amber M. Wood

Melanie H. Woodard

Holly S. Woodis

James R. Yarolin

Paul B. Yarolin

Heather L. Young

Associate in Arts

Deonna Albers

Barbara Marie Flore Augustin

Lisa Whaley Babson

Tammy L. Stanley Baldwin

Lew Cabral Jr.

Michael Canu

Kristi Leigh Clemmons

Myriam Conley

Jessica L. Coronado

David Cox

Jeanette Tejeda Cruz

D. Joseph Dupuis Jr.

Travis Foster

Tamara Gause

Melanie C. Gordon

Lettie Elizabeth Gore

Alyssa M. Granados

Montarrio Haddock

Clayton J. Hailey

Jessica Anne Hewett

Cortni Renee Hill

Theresa Searey Inman

Tanya M. Jackson

Joshua A. Jones

Richard Christopher Koch

Elizabeth Rae Leggett

Inger Gause Marlowe

Deadra S. Martin

Janeen Marie Martin

Lyle Mazer

Amber Nagy

Michelle Perkins

Casey Elizabeth Reeves

Paul Callam Reynolds

Whitney Richardson

Timothy Eugene Romine

Rosibel Sanchez

Montel Smith

Janell J. Spencer

Leon E. Spencer, Jr.

Delena Stout

Tennille Ann Therrien

Jayne M. Todd

Kimberly E. Tulino

Tavon Waters

Mitchell Neal Whaley, Jr.

Rachel L. Williams

Savanna Winders

Nathan A. Woodbury

Diploma

Transfer Core Diploma in Arts

Deonna Albers

Lisa Whaley Babson

Michael Canu

Travis Foster

Melanie C. Gordon

Lettie Elizabeth Gore

Montarrio Haddock

Clayton J. Hailey

Joshua A. Jones

Richard Christopher Koch

Paul J. LaFrance, Jr.

Lyle Mazer

Amber Nagy

Paul Callam Reynolds

Montel Smith

Leon E. Spencer, Jr.

Delena Stout

Kimberly E. Tulino

Tavon Waters

Mitchell Neal Whaley, Jr.

Nathan A. Woodbury

Associate in Science

Deonna Albers

Elizabeth Canu

Brennon Cordell Clemmons

Jonathan D. Hayes

Katherine R. Hibbard

Tanya M. Jackson

Amber M. Kelly

Jonathan Leggett

Tim L. Mann

Janeen Marie Martin

Timothy Eugene Romine

Nichole M. Travis

Diploma

Transfer Core Diploma in Science

Deonna Albers

Brennon Cordell Clemmons

Matthew Dungan

Jonathan D. Hayes

Katherine Hibbard

Tanya M. Jackson

Amber M. Kelly

Jonathan Leggett

Janeen Marie Martin

Associate in Applied Science

Associate Degree Nursing

Heather M. Bates

Michelle Bowling

Haywood Brooks

Misty Marsh Burckhalter

Ruth M. Byrd

Ana Rose Carter

Melissa Nicole Charles

Helen Marie Early

Shannon Franks-Allen

Amanda Fulford

Stephani Shawn Hegedus

Kristin Gray Irrera

Kristina M. Johnson

La’Keysha Johnson

Ursula Usher Kennedy

Kelli Lancaster

Kya Lee

Nafeesa Leonard

Katy Morris Mickey

Meredith Montgomery

Shenita Walker Murray

Chessinia Nelson

Arlene Segarra

Heather N. Smith

Melissa Lynn Treat

Rebecca L. Ward

Diploma

Practical Nursing

Angela Chestnutt

Sydney E. Cralle

Tammy S. Harrison

Billie Jane Hewett

Laura Collins Inman

Amanda Keaton

Monica Demetria Lee

Roger Lockshier

Lamonica Denise McFadden

Cortney T. Mills

Amanda G. Mintz

Shannon Redd

Jennifer Louise Reece

Samantha Karen Rees

Kelley Stacey

Zanika S. Stokley

Kristen N. Turner

Certificate

Phlebotomy

Alisha Nicole Bernard

Sharon Jane Buffkin

Latricia R. Campbell

Kimberly Cotton Flowers

Jessica Marie Fowler

Brandea Tiara Hardie

Angelette G. Hill

Deborah L. Kohn

Daun M. Malpass

Megan Laura Murphy

Sherry Stanley Robbins

Michelle Tawana Smith

Tammy Lynn Smith

Montoya E. Stevenson

Victoria Rose Taylor

Kristina D. Willetts

Carla J. Wilson

Associate in Applied Science

Aquaculture Technology

Elizabeth B. Crain

Theodore A. Daniels

Chelsea Dee McDougall

Joseph M. Newman, Jr.

Business Administration

Anita L. Hartsell

Brenda J. Hendricks

Kayla E. Hewett

Jason Holbrooks

Occia Y. Moody

Kimberly Michelle Moore

Latoya L. Young

Computer Information Technology

Antonio Navarro

Adam D. Smith

Computer Programming

Michael C. Fields

Christopher Somerlad

Early Childhood Education

Jordan Leigh Anderson

Pamela Dorman

Sarah M. Fowler

Andrea Frink

Candy Amelia Fullwood

Diane Gerard

Deborah M. Jenrette

Chasity Johnson

Katiesha R. McCray

Wanda Stout Todd

Early Childhood Education/Special Education

Jordan Leigh Anderson

Thalia D. Bellamy

Marie Burton

Amy R. Goodsell

Windy B. Lindquist

Katiesha McCray

Jennifer Preddy

Early Childhood Education/Teacher Associate

Marie Burton

Patrice Frink

Barbara Jean Housand

Gina R. Leadman

Kellie Christine Wrenn

Health Information Technology

Alecia Kay Long

Sherry M. Martin

Lauren Melton

Linda R. Philyaw

Crystal T. Priest

Nina E. Taylor

Office Systems Technology

Keri Leigh Roberts

Torri Lynn Rowe

Turfgrass Management Technology

Phillip Adams

William Epperson

Casey McCall

Justin Webb

Diploma

Aquaculture Technology

Joseph M. Newman, Jr.

Cosmetology

Marcella Combs

Marie V. Corleto

Jordan Williams

Early Childhood Education

Jordan Leigh Anderson

Marie Burton

Pamela Dorman

Sarah M. Fowler

Andrea Frink

Patrice Frink

Candy A. Fullwood

Barbara Jean Housand

Deborah M. Jenrette

Chasity Renee Johnson

Gina Ray Leadman

Katiesha McCray

Wanda Stout Todd

Kellie Christine Wrenn

Early Childhood Education/Special Education

Jordan Leigh Anderson

Thalie D. Bellamy

Amy Robins Goodsell

Wendy B. Lindquist

Jennifer Preddy

Katiesha McCray

General Occupational Technology

Laura L. Randolph

Jacqueline S. Wilson

Health Information Technology

Christina M. Cook

Katrina B. Inman

Office Systems Technology

Torri Lynn Rowe

Turfgrass Management Technology

Phillip Adams

Chris Batson

William Epperson

Casey McCall

Certificate

Aquaculture Technology

Joseph M. Newman, Jr.

Basic Law Enforcement Training

Matthew Corey Black

Kevin Joseph Brunjes

Christopher G. Duryee

Michael V. Farrell

Adolph L. Ford

Aaron Wayne Herring

Ryan O. Hurst

Carlos E. Melgar

Heather R. Newton

Brandon K. Price

Shannon Robert Slocum

Kevin W. Smith

Justin L. Stadler

Candice Sweetman

Jason E. Weipert

Business Administration

Anita L. Hartsell

Brenda J. Hendricks

Cathe Hewett McIntyre

Occia Y. Moody

Kimberly Michelle Moore

Latoya L. Young

Cosmetology

Shytonia Brown

Portia L. Hankins

Barbara L. Inman

Noelle E. Knoblauch

Lisa Michelle Murphy

Shannon Marie Ramirez

Kelly Amber Tartt

Early Childhood Education

Jordan Leigh Anderson

Tracy Creech

Sarah M. Fowler

Patrice Lorraine Frink

Kacie L. Gutierrez

Chasity Johnson

Carol L. Keel

Connie Kennedy

Shakelia Marlowe

Amber S. Mercer

Jessica M. Smith

LaTonya Shenae Thomas

Katie C. Watts

Kellie Christine Wrenn

Early Childhood Education Administration Certificate

Jordan Leigh Anderson

Tracy Creech

Carla M. Gregory

Kacie L. Gutierrez

Chasity Renee Johnson

Gina Ray Leadman

Early Childhood Education School-Age Certificate

Jordan Anderson

Marie Burton

Sarah M. Fowler

Patrice Lorraine Frink

Tamara Latrist Gardner

Kacie L. Gutierrez

Nakita S. Johnson

Gina Ray Leadman

Amanda Michele McLean

Helen L. Smith

Katie C. Watts

Kellie C. Wrenn

Natasha Wright

Early Childhood Education/Teacher Associate

Patrice Frink

Aurelia V. Hewett

Barbara Jean Housand

Connie Kennedy

Gina Ray Leadman

Helen L. Smith

Esthetics Technology

Lyndsay Smith

Carla White

Infant/Toddler Care

Jordan Anderson

Jennifer Boyd Andrews

Sarah M. Fowler

Andrea Dillon Frink

Tamara Latrist Gardner

Kacie L. Gutierrez

Chasity Renee Johnson

Nakita S. Johnson

Shakelia Marlowe

Amber S. Mercer

LaTonya Shenae Thomas

Office Systems Technology

Heather Marie Giuffre

Torri Lynn Rowe

Oleater G. Stanley

Small Business Entrepreneur

Anita L. Hartsell

Brenda J. Hendricks

Kayla E. Hewett

Cathe Hewett McIntyre

Occia Y. Moody

Kimberly Michelle Moore

Latoya L. Young

Turfgrass Management Technology

Phillip Adams

Richard A. Cole

Justin Critcher

Michael Presson

Greg Stevens

Welding Technology

Howard Clemmons

James Cook

Matthew Eric Helm

Richard Kyle Mulligan

Austin Lee Reaves

Alex Jason Sullivan